איך להתלבש כמו עורך דין

June 12 2022yael

אם סיימת לימודי משפטים ואתה עומד להתחיל את העיסוק בתחום הן באופן עצמאי והן כשכיר במשרד עורכי דין, חשוב מאוד שתבין כי עליך להציג מראה מקצועי. יש להתלבש כראוי, בצורה מכובדת, שכן ככל שעורך דין לבוש בצורה איכותית יותר, כך הוא משדר יותר מקצועיות ויוקרה וכך הוא מותיר רושם טוב יותר על לקוחות, קולגות ועוד. במאמר הבא תלמד כיצד להתלבש כמו עורך דין.

איך להתלבש כמו עורך דין
קרדיט תמונה: פיקסהביי

התאמת הלבוש

ראשית כל, חשוב מאוד שתתאים את הלבוש שלך כעורך דין בהתאם לקוד הלבוש במקום שבו אתה אמור לעבוד. ישנם משרדי עורכי דין שבהם חליפה ועניבה מהווים את הלבוש המתאים לעורך דין, אולם ישנם מקומות שבהם מכנס אלגנט וחולצה אלגנטית מספיקים. שנית, טרם אתה מקבל החלטה לגבי הביגוד המתאים לך כעורך דין במסגרת העבודה שלך במקום כזה או אחר, חשוב מאוד שתבחר בגדים גם בהתאם ללקוחות שלך. במשרדי עורכי דין גדולים לא פעם לקוחות הם אנשי עסקים ועל כן הלבוש שלך חייב להיות רשמי ויוקרתי. אם אתה עובד במשרד פשוט יותר אשר מעניק ייצוג לכלל האוכלוסייה, אין ספק שהבגדים שלך יכולים להיות מעט פשוטים יותר, כאשר המטרה שלך תהיה ליצור תחושה של נגישות לאוכלוסייה הכללית.

כמובן שחשוב לזכור שיש להתאים לבוש הן לעבודה במשרד והן להופעה בבית המשפט, בדרך כלל נהוג ללבוש חליפה ואף עניבה להופעה בבית המשפט. 

מעבר לבחירת סוג וסגנון הבגדים, יש לבחור בקפידה גם את הצבעים. רצוי לבחור בגוונים כהים יותר, כגון כחול כהה ושחור עם חולצות לבנות. בגדים צבעוניים מדי או בולטים מדי יכולים לשדר משהו שאתה לא מעוניין בו.

בחירת נעליים לעורך דין

אחד הדברים החשובים לכל עורך דין הוא כמובן התאמת נעליים ללוק הכולל. כאשר מדובר בנעליים, חשוב מאוד לבחור נעליים שמצד אחד יהיו נוחות ויאפשרו לך להתנהל ביומיום בצורה הנוחה ביותר ומהצד שני יהיו מרשימות ומיוחדות. יש לבחור חנות נעליים אשר מציעה מגוון רחב של נעליים אלגנטיות ונוחות. חשוב מאוד לזכור שעל אף שצריך לשדר יוקרה ואלגנטיות, אם לא תקפידו על נעליים נוחות, תמצאו את עצמכם בדיון ארוך בבית המשפט עייפים או חשים באי נוחות בשל הנעליים שלכם. יש לבחור נעלי אלגנט התואמים לסגנון הלבוש שלכם ובד בבד לא לוותר על ההתאמה המוחלטת והמדויקת של הנעל לכפות הרגליים שלכם וכמובן על הנוחות והאיכות של הנעל.

אביזרים נלווים

כמובן שחשוב להקפיד על בגדים מגוהצים. לא משנה כמה הבגדים שבחרת יהיו יפים ויקרים, אם הם לא מגוהצים הם פשוט לא יותירו רושם טוב. מלבד גיהוץ הבגדים יש להקפיד על תספורת מתאימה. אם החלטתם להשאיר זקן או זיפים, הקפידו לסדר אותם. אביזר נלווה בסיסי לכל עורך דין הוא כמובן תיק למחשב הנייד שלו ולשאר החפצים שלו. גם את התיק יש להתאים למראה הכולל וחשוב להקפיד שהוא יהיה איכותי ובד בבד מעוצב ואלגנטי.

Share:

shtrudelit

הישארו מעודכנים