בדק בית לדירה חדשה מקבלן

May 31 2022yael

טרם רוכשים דירה חדשה מקבלן, חשוב מאוד לבצע בדק בית מקצועי וזאת לצורך איתור ליקויים וכן מפגעים שונים במבנה. אם נמצאו ליקויים שונים בדירה, על החברה שמבצעת את בדק הבית להציג את הליקויים הללו בצורה מסודרת בדוח. את הדוח יש להגיש לקבלן עם דרישה לתקנם בהקדם. אין ספק כי כיום ניתן למצוא לא מעט דירות חדשות למכירה, אך אין לרכוש דירה חדשה בלי לבדוק שאין בה שום ליקויים וכי הכל תקין בה וזאת בכדי שלא להגיע למצב של הפסד כפסי משמעותי בשל רכישת דירה עם ליקויים מורכבים ומסובכים לתיקון שיתגלו רק לאחר תום הזמן שבו ניתן להגיש לקבלן דוח ליקויים ודרישה לתיקון.


קרדיט תמונה: פיקסהביי

מה חשוב לדעת על בדק בית?

אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן, אין ספק כי יש לכם לא מעט פרטים שונים לדאוג להם. יחד עם זאת, בכדי שתקבלו את התמורה המלאה לכסף שלכם, אל לכם לוותר על בדק בית.  בדק בית הן מגוון בדיקות שמבצעת חברה מקצועית ומנוסה בתחום, על מנת לוודא כי הדירה שאתם רוכשים תקינה בכל היבט אפשרי. אם מתגלים בבדיקה זאת ליקויים כלשהם, הרי שהקבלן מחויב על פי חוק לתקן אותם שכן, בבניית דירות חדשות כל קבלן מתחייב לספק אחראיות מלאה על העבודה שלו.

מדוע חשוב לבצע בדק בית?

כאשר קונים דירה חדשה מקבלן לכאורה נראה שהכל מושלם שכן, מדובר על דירה מהניילונים, חדשה ואיכותית ולכאורה אין באמת צורך לבדוק שיש בה ליקויים שונים שכן, כאמור, מדובר על דירה חדשה. ובכן, חשוב מאוד שתדעו שגם אצל קבלנים שעוסקים בתחום שנים רבות יכולים להתגלות ליקויי בנייה ולא פעם הם גם עלולים להיות משמעותיים מאוד ואם הם מתגלים מאוחר מדי הם יהיו כרוכים בהוצאות רבות לבעל הנכס וכמובן לעוגמת נפש. בכדי להימנע ממצב שכזה, חשוב מאוד לבצע בדק בית עוד לפני שנכנסים לדירה, אך גם אם לא מבצעים בדק בית טרם הכניסה לדירה, חשוב לבצע את הבדיקה המדוברת כמה שיותר מוקדם לאחר שנכנסים לדירה.

מה כולל בדק בית?

בדק בית היא בדיקה הכוללת הרבה דברים חשובים: ראשית כל, בדיקת המבנה וליקויים שונים בשלד של המבנה לרבות הגג, הקירות, החיפויים, הריצוף, הטיח והצבע, בדיקה של תקינות האיטום לרבות איכות חומרי האיטום, בדיקת מערכת האינסטלציה, בדיקת מערכת החשמל, בדיקת רטיבות ואיתור נזילות באמצעות כלים תרמיים, בדיקות מחוץ למבנה כגון: בדיקות של גינות וחצרות, מחסן וחניה, בדיקת חומות ועוד, בדיקת מערכת מיזוג האוויר וההסקה, בדיקה של הקרינה באזור, גז וזיהון אוויר לרבות  פליטת גז מסוכן כגון: גז ראדון ועוד.

לאחר הבדיקה המדוברת החברה שביצעה את הבדיקה מפיקה לכם דוח המפרט את כל הליקויים שנמצאו, במידה ואכן נמצאו ליקויים, ניתן לגשת לקבלן עם הדוח המדובר ולדרוש שבמסגרת האחראיות שניתנה לכם על הדירה, הוא יבצע את התיקונים הנדרשים.

Share:

shtrudelit

הישארו מעודכנים