טיפים חשובים בבחירת מאלף כלבים

June 23 2022yael

עולם אילוף הכלבים הוא עולם שצבר תאוצה נרחבת בשנים האחרונות. לא מעט אנשים הבינו את הצורך בחיזוק הקשר ביניהם לבין הכלב, תוך הכוונת הכלב לרכישת הכלים הנכונים לחיים בבית. רבים מהם החליטו לשלב את אהבת החינוך עם אהבת החיות ולהפוך למאלפי כלבים, אך איך אנחנו, הצרכנים, יכולים לבחור את מאלף הכלבים הטוב ביותר? על מנת לעשות לכם קצת סדר בתוך כל השפע, הכנו לכם את המאמר הזה. אספנו עבורכם כמה טיפים מאוד חשובים בבחירת מאלף כלבים שיגרמו לכם לוודא שעשיתם את הבחירה המשתלמת ביותר.

טיפים חשובים בבחירת מאלף כלבים

עבדו רק עם מאלף כלבים מורשה

כמו כל בעל מקצוע אחר, גם מאלף כלבים צריך להיות בעל רישיון ולעבור לימודים על מנת שיוכל להיות מאלף כלבים מוסמך. אל תפחדו לשאול את מאלף הכלבים שלכם על ההכשרות וההשכלה שלו, בסופו של דבר מדובר ביצירת קשר עם בעל חיים, משימה שלא כל אחד יכול לעשות. 

ניסיון הוא המפתח

במרבית המקרים, מאלף כלבים טוב הוא מאלף כלבים בעל ניסיון. לא משנה כמה ידע תיאורטי יש למאלף כלבים מסוים, הידע המעשי הוא זה שיכריע האם תהליך האילוף יהיה אפקטיבי. מומלץ לבחור במאלף כלבים בעל ניסיון משום שהוא מאלף שכבר פגש כמה כלבים בחייו, מודע להבדלים בין הסוגים השונים ולרגישויות שיכולים להיות לכלבים בעקבות אירועים שחוו בחייהם ועוד. לפני שאתם מתחייבים לתהליך עם מאלף כלבים מסוים חשוב לבדוק מהו הניסיון שלו וכיצד הידע שהוא צבר משרת אותו עד היום.

וודאו שיש שילוב שלכם בתהליך האילוף

חשוב לזכור כי מטרתו העיקרית של תהליך האילוף הוא לוודא שאתם והכלב שלכם תוכלו לחיות בצורה נוחה וטובה יחד ושאתם תדעו כיצד להתנהל איתו בצורה הטובה ביותר. לצערנו, ישנם מאלפי כלבים שלא מאפשרים שילוב של בעלי הכלבים בתוך תהליך האילוף, החלטה שיכולה רק לגרוע מההצלחה. העדיפו מאלף כלבים שמשלב אתכם בתהליך האימון, שידגים לכם כיצד לבצע את הפעילויות שהוא עושה וייתן לכם כלים פרקטים שיוכלו לשמש אתכם בחיי היומיום. 

שמעו מה יש לאנשים אחרים להגיד עליו

בעולם האינטרנט של היום לא אמור להיות לכם קשה למצוא ביקורות על כל מאלף כלבים שהוא. אנחנו ממליצים לכם להקדיש כמה דקות לגלישה ברשת ולקריאת ביקורות. תראו מה לאנשים יש לומר עליו, איך הייתה העבודה איתו והאם הם השיגו את המטרות שלהם בתהליך האילוף.

בדקו שיש ביניכם אווירה נעימה

בסופו של יום תהליך האילוף צריך להיות תהליך של קשר נעים בין הכלב, המאלף וביניכם. זה לגיטימי שלא תתחברו למאלף כלבים מסוים, לכן לא צריך לפחד מלהחליף מאלף לאחר פגישה או שתיים. אווירה נעימה ונינוחה בתהליך האילוף תאפשר אילוף אפקטיבי יותר בו הכלב ירגיש בנוח ויהיה מחויב יותר לתהליך שהוא עובר.

Share:

shtrudelit

הישארו מעודכנים